Příprava na novou hokejovou sezónu je pro každého hráče i fanouška obdobím plným očekávání a nadějí. Pro kladenské Rytíře to není jinak. Po dlouhých měsících bez soutěžního zápasu se konečně vrátili na led, aby zahájili svou cestu za úspěchem v nadcházející sezóně.
První přípravný zápas, který se odehrál dnes, v úterý 5. srpna, byl pro kladenské hokejisty významným milníkem. Nejenže to byla příležitost otestovat nové hráče v reálné herní situaci, ale také šance pro fanoušky vidět své oblíbené hráče zpět na ledě. Mezi nimi nechyběl ani legendární Jaromír Jágr, který se postavil na křídlo první formace po boku Antonína Melky a Martina Procházky. Tato trojice, která spolu trénovala během přípravy, měla za úkol vést tým k vítězství a ukázat, že jejich spolupráce na ledě může být klíčem k úspěchu.
Trenér Čermák se rozhodl do premiérové sestavy zařadit hned devět nových hráčů, což bylo odvážné rozhodnutí, které mělo za cíl přinést do týmu novou energii a dynamiku. V obraně se představili Martin Jandus, Martin Matějíček, Tomáš Tomek, Jan Piskáček a Jérémie Blain, zatímco v útoku dostali šanci mladíci jako Oskar Lisler, Adam Bareš, Jakub Konečný a Marcel Barinka. Tito hráči měli za úkol ukázat, že jsou připraveni bojovat o místo v základní sestavě a přispět k úspěchu týmu.
Zápas proti Litvínovu byl napínavý od samého začátku. Kladenští Rytíři se ujali vedení již ve čtvrté minutě, kdy Antonín Melka využil přesilovou hru a po asistenci Martina Procházky vstřelil první gól zápasu. Tento rychlý start dodal týmu sebevědomí a energii, kterou se snažili udržet po celý zápas. Hosté však dokázali srovnat skóre v poslední minutě první třetiny, kdy se z přesilovky trefil Filip Gajdoš.
Druhá třetina přinesla další vzrušení, tentokrát však ve prospěch kladenských hokejistů. V 16. minutě se Martin Procházka trefil znovu z přesilovky, tentokrát po asistenci Jaromíra Jágra. Jen o deset vteřin později přidal další gól Adam Bareš, který využil skvělou přihrávku od Jakuba Konečného. Tento rychlý sled událostí dal Rytířům dvougólový náskok, který se ukázal být rozhodující.
Ve třetí třetině se Litvínov snažil vrátit do hry a ve 13. minutě se jim podařilo snížit na 3:2 díky gólu Tomáše Pištěka. Kladenští však dokázali udržet své vedení a zápas dotáhli do vítězného konce. Tento úspěch byl pro tým důležitým povzbuzením před odvetou, která se odehraje na ledě soupeře v Litvínově ve čtvrtek 7. srpna.
Fanoušci se mohou těšit na další zápasy a doufat, že jejich tým bude pokračovat v dobrých výkonech a dosáhne úspěchu, který si všichni přejí.
-AVIS-

