Nepříjemná situace se odehrála před pár dny ve Vančurově ulici, kde si strážníci při běžné hlídkové činnosti všimli starší ženy oblečené pouze do nemocničního „anděla“. Vzhledem k tomu, že se nacházela v blízkosti nemocnice a byla jen velmi lehce oděná, rozhodli se ji okamžitě oslovit.
Na dotaz, kam má namířeno, seniorka zmateně odpověděla, že jde na toaletu. Její chování nasvědčovalo tomu, že není zcela orientovaná v situaci. Strážníci proto začali řešit její bezpečí a chystali se jí poskytnout alespoň ochrannou fólii, aby nebyla vystavena nepříznivému počasí.
Ještě než tak stihli učinit, přiběhl k ženě pracovník ostrahy nedalekého zdravotnického zařízení. Potvrdil, že pacientka odešla z nemocnice bez vědomí zdravotnického personálu.
Strážníci následně seniorku společně s pracovníkem ostrahy bezpečně doprovodili zpět do nemocnice, kde ji předali zdravotním sestrám příslušného oddělení.
Díky všímavosti hlídky a rychlé spolupráci s personálem nemocnice skončila celá událost bez následků a seniorka se vrátila do péče zdravotníků.
-AVIS-

