CYKLOHRÁČEK

Cyklohráček je výletní vlak pro malé i velké cestovatele, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole nebo vlakem. Vláček, jež je sestaven ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různých věkových kategorií, vás v letošní sezóně 2023 bude doprovázet jubilejním desátým rokem při vašich cestách za výlety. Sveze vás opět z pražského hlavního nádraží malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř až do královského města Slaný, a to opět o sobotách, nedělích a státních svátcích od 25. března do 29. října 2023.

Pravidelná trasa vlaku

Výletní vlak Cyklohráček jezdí i letos v rámci trvalého stavu v nezměněné trase. Z pražského hlavního nádraží se tak vydá do středočeského královského města Slaný. Podíváte se opět na nejhezčí pražskou železniční trať – tzv. Pražský Semmering, dále do malebného kraje kolem zříceniny hradu Okoř a do Zákolanského údolí, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách – rotundě sv. Petra a Pavla na Budči. Významným cílem zůstává konečná stanice Slaný, jež nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Cyklohráček taktéž během sezóny několikrát zavítá až k železničnímu muzeu ve Zlonicích.

Novinky letošní sezóny

Mezi loňskou a letošní sezónou prošly vozy Cyklohráčku generální opravou, při které došlo mimo jiné k modernizaci sociálních zařízení, topení či renovaci interiéru. Novinkou je taktéž vnitřní obnova vozu plného balónků, jehož interiér dostal zcela nový růžový kabát a díky úpravám některých míst k sezení došlo ke zvětšení původního balónkoviště, které je nyní zabezpečeno stabilnějším materiálem pro bezpečnost malých i velkých výletníků. Cyklohráček dále prošel dalšími drobnými opravami původního stanoviště strojvedoucího v oranžovém nízkopodlažním voze, které bylo před několika lety přestavěno na dětskou hernu.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí s vlakvedoucími Cyklohráčku postarají, abyste v pořádku dorazili do svého cíle, naši tzv. hrajvedoucí mají na starosti, aby vám cesta vláčkem příjemně uběhla. Děti dostanou na památku drobné upomínkové předměty včetně dětské jízdenky, kterou si sami orazítkují, cyklisté pak obdrží reflexní pásku s cyklomapou. Hrajvedoucí vám také poradí s výběrem společenských her, vysvětlí pravidla různých dětských aktivit (např. hra Namaluj nám obrázek a získej odměnu) nebo vám dají tip, kam v okolí trati Cyklohráčku vyrazit na výlet, pokud nemáte pevně stanovený cíl cesty. Pokud se budete potřebovat na cokoliv ohledně vláčku zeptat, už víte, na koho se máte obrátit!

Jízdné a rezervace

Ve výletním vlaku Cyklohráček neplatí žádné speciální jízdné. Vláček stále jezdí za standardní Tarif Pražské integrované dopravy (PID), Tarif Českých drah (ČD) nebo Systém jednotného tarifu OneTicket.

Rezervace míst k sezení se již neprovádějí. Výběr volných míst k sezen či stání je do vyčerpání kapacity jednotlivých vozů.

Výluková trasa vlaku

Během několika letošních měsíců čeká Cyklohráček výluková činnost na jeho pravidelné trase, díky které bude muset jezdit odklonem přes místa, kde v současné době vlak už jen zřídka kdy potkáte. Z Prahy se během výluka vydá podél Vltavy do Kralup nad Vltavou a dále kolem renesančního zámku v Nelahozevsi až k památné hoře Říp. Projede po trati mezi Straškovem a Zlonicemi, kde už není žádný pravidelný provoz osobních vlaků. Přesný termín výluky bude včas oznámen.

 

Jízdní řád 2023 – pravidelná trasa od 25. 3. 2023

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X
X
Naše Kladno

FREE
VIEW