TipCars Pražský Rallysprint vždy býval závod, při kterém sice jde o vteřiny a v cíli se rozdávají poháry, ale je to především show pro diváky a zábava. Pražský Rallysprint se také ukázal jako výjimečná příležitost, jak tento nádherný sport přiblížit i lidem, kteří rally na vlastní kůži ještě nezažili. A tak během let se na sedadlech spolujezdců vystřídala řada populárních a zajímavých osobností.

V Praze se na rallysprintu opět setká skvělá sestava

Celkem jedenašedesát vozů, z toho osmnáct špičkových speciálů kategorie R5/Rally2 a k tomu i pět třešniček na dortu s označením WRC…

…tolik čítá startovní listina XXVII. TipCars Pražského Rallysprintu, který proběhne už v sobotu 26. listopadu 2022. Jarní prvenství bude obhajovat mladý Petr Semerád, kterého bude ve Škoda Fabia Rally2 Evo premiérově navigovat Petr Glössl, na trůně budou ale chtít mladého jezdce vystřídat zejména desetinásobný vítěz pražského klání Václav Pech (po boku s Petrem Uhlem) a vítěz ročníku 2017 Jan Dohnal, vedle kterého usedne Ivo Vybíral. Oba zkušení piloti budou mít k dispozici ´wéercéčka´ se značkou Ford, se starší Fabií WRC se představí vítěz z roku 2007 Karel Trněný. Už hodně vousaté vítězství (ročník 2003) má na svém kontě zapsáno Tomáš Enge, který se ale po delší době představí též se špičkovou technikou (Škoda Fabia Rally2 evo), a tak i tohoto bývalého pilot F1 musíme počítat mezi největší favority letošního klání.

XXVII. TipCars Pražský Rallysprint startuje hned po rozednění v sobotu 26.11. dvěma průjezdy klasickou rychlostní zkouškou Mořina, u Strahovského stadiónu se závodníci objeví po desáté hodině a kroužit kolem něj se bude až téměř do setmění.

 

Místo konání a časový harmonogram

Místem konání je okolí pražského strahovského stadionu, kde se vše odehraje na kompaktním prostoru.
Od pátečního dopoledne se budou konat technické přejímky, stavění servisního zázemí atp., určitě již bude možnost prvních setkání se závodníky.
Hlavní část programu se bude dít v sobotu 26. 11. 2022, oficiální zahájení bude v 7:15 hod., budou uzavřeny přechody trasy, je třeba dorazit včas!
První závodní vůz vyrazí na trať první rychlostní zkoušky v 7:55 hod.
Cíl závodu je plánován na 14:20 hod., předání cen na cílové rampě od 15:30 hod.

Sobota 26. 11. 2022
Start Strahov 7:15
RZ 1 Subaru – Mořina 7:55
RZ 2 Subaru – Mořina 9:30
RZ 3 TipCars – Strahov okruh 10:15
RZ 4 TipCars – Strahov okruh 11:40
RZ 5 TipCars – Strahov okruh 13:00
RZ 6 Epilog 14:15
Cíl Servis Strahov 14:20
Předání cen Cílová rampa 15:30

 

 

 

Rady divákům

Automobilové rallye jsou jednou z nejpopulárnějších a divácky nejnavštěvovanějších disciplin motoristického sportu. Na druhé straně ale neukázněnost některých diváků působí stále vážnější potíže při plynulém zajištění průběhu rallye a hlavně pak bezpečnosti všech účastníků rallye, v první řadě vás, fanoušků a návštěvníků, o čemž jsme se bohužel mohli přesvědčit i v uplynulých sezónách šampionátu MMČR v rallye. Dbejte na svou bezpečnost a pokyny pořadatelů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X
X
Naše Kladno

FREE
VIEW