Tip na výlet: Zoopark Olovnice

Zoopark Zájezd zdá asi každý z okolí Kladna. Ale věděli jste, že o kousek dál je další, neméně krásný zoopark? Určitě navštivte Zoopark v Olovnici.

Příběh Zooparku Olovnice začal před více než 20.lety. Přibližně tak dlouhou dobu pojí naší rodinu láska k exotickým druhům zvířat, které chováme v Olovnici. Již mnoho let u nás nacházejí domov zvířata odložená nebo taková, která byla vysvobozena z rukou špatných chovatelů.

V posledních letech jsme začali velmi úzce spolupracovat se Zoologickými zahradami v Plzni, Ústí nad Labem nebo v Praze a protože se náš chov rychle rozrůstal, stala se naše farmička častým cílem přátel, sousedů a obyvatel okolních obcí, kteří o nás věděli z doslechu. Právě zde se zrodil nápad zpřístupnit naše zvířata také široké veřejnosti a založit Zoopark Olovnice. Prostory Zooparku nyní prochází rozsáhlou přestavbou, která souvisí s modernizací a také rozšířením počtu druhů zvířat, které u nás můžete vidět.

Zdroj: www.zooparkolovnice.cz

Zoopark Olovnice Vám představí tradiční i netradiční druhy zvířat.
Naše lvice Elsa Vás okouzlí svým pohledem, respekt ve Vás vzbudí rysí sameček a když budete mít štěstí, zahlédnete naší dikobrazí rodinku.
Desítky dalších zvířat se těší na Vaší návštěvu 🙂

Zdroj: www.zooparkolovnice.cz

V našem Zooparku pro Vás máme připraveny pochutiny, které si můžete zakoupit a následně vybrané druhy zvířat nakrmit.
Krmení je možné pouze u nás zakoupeným krmivem. Vámi donesené krmení rádi převezmeme a naši chovatelé sami posoudí, které krmení je pro která zvířátka vhodné.

Zdroj: www.zooparkolovnice.cz

V běžné zoo se Vám určitě nenaskytne možnost vyfotit se s některými mazlíčky.
U nás tuto možnost máte a za dohledu zkušených chovatelů si s vybranými druhy zvířat můžete udělat fotku.
(O možnosti focení rozhoduje chovatel dle aktuálního rozpoložení zvířat a v závislosti na počasí.)

 

V Zooparku Olovnice vybíráme příspěvek na krmení, přispět můžete také zakoupením krmiva, kterým sami nakrmíte naše zvířáta.
Vděční Vám budeme také za jakýkoliv finanční příspěvek na provoz zooparku.
Přispějte na účet: 107-4136040237/0100

 

A kde zoopark najdete?

Z Kladna je zoopark lehce dostupný i na kole. Trasa je dlouhá přibližně 15km. Samozřejmě zvolit můžete i pohodlnější a rychlejší cestu autem.

Po příjezdu do Olovnice odbočíte na první křižovatce do prava, za potokem opět do prava k obecnímu úřadu u kterého znovu odbočíte do prava. Dále pokračujete stále po hlavní silnici U Rybníka, která plynule přechází v ulici Kopanina, kde se nachází ZOOPARK OLOVNICE a jemu přilehlé parkoviště pro několik osobních vozidel. Jelikož je kapacita parkoviště omezená, doporučujeme vozidlo nechat u obecního úřadu a k Zooparku dojít pěšky.

 

Zoopark můžete navštívit každý den od 10:00 do 16:00

 

Zvířata, která můžete v zooparku vidět – namátkou:

 

Miniaturní osel. Zdroj: www.zooparkolovnice.cz
Rys Ostrovid – Zdroj: www.zooparkolovnice.cz
KLOKAN BENNETTŮV – Zdroj: www.zooparkolovnice.cz
Lemur Kata – Zdroj: www.zooparkolovnice.cz

A mnoho a mnoho dalších krásných zvířat. Více informací najdete na http://www.zooparkolovnice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X
X