Tip na výlet: Zoopark Karlštejn

Dnešní tip na výlet je trochu dál od Kladna, ale myslíme že stojí za návštěvu. Řeč je o krásném zooparku, kde se bude líbit určitě každému :-). Vyžití zde najdou jak děti, tak i dospělí. Navíc návštěvu můžete spojit i s návštěvou hradu Karlštejn, který je nedaleko.

Zdroj: rekreacnipark-karlstejn.cz

 

Zdroj: rekreacnipark-karlstejn.cz

 

Zdroj: rekreacnipark-karlstejn.cz
Zdroj: rekreacnipark-karlstejn.cz

Zoopark se nachází v městyse Karlštejn nedaleko středověkého hradu Karlštejn, na pravém břehu řeky Berounky. V Zooparku Karlštejn uvidíte řadu exotických zvířat, velbloudy jednohrbého i dvouhrbého, bizona, lamy, zebry, francouzské oslíky, shetlandské koníky.

Dominantou Zooparku jsou vznešený bílý lev Leon a párek bílých tygrů. Kromě již zmíněných lvů a tygrů uvidíte další kočkovité šelmy jako je levhart skvrnitý a serval, dále pak opičky, výry, dikobraza, pštrosa a další. Jedinečná možnost vidět všechna zvířata z bezprostřední blízkosti.

Součástí areálu Zooparku je i Funpark zóna s atrakcemi pro děti. Naleznete zde několik atrakcí pro děti od 3 do 15 let jako jsou vzduchová trampolína o rozměrech 6 x 9 metrů, nafukovací obří skluzavka Jungle, nafukovací zvířecí hrad nebo elektrický vláček. Atrakce jsou však zpoplatněny mimo standardní vstupné.

Zdroj: rekreacnipark-karlstejn.cz

Nově vznikla relaxační zóna s přístupem do řeky Berounky a možností zapůjčení sportovního vybavení na řeku. Pro tento účel je upravena část pravého břehu řeky Berounky, kde lze využít pozvolný přístup k řece anebo nově instalované molo k přímému vstupu do řeky. Vstup můžete využít i ke koupání v řece Berounce.

K pohodlí a relaxu lze zapůjčit lehátko. Součástí relaxační zóny je i možnost zapůjčení Paddleboardů s veškerým vybavením anebo nafukovacích kajaků. Součástí zapůjčení je i vodní vesta.

Relaxační zóna není hlídána a vstup do areálu zóny a koupání v řece Berounce je na vlastní nebezpečí.

Zdroj: rekreacnipark-karlstejn.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X
X