Rekreačně naučný areál Křivoklát Lesní hřiště nabízí několik možností jak příjemně strávit volný čas v přírodě. Nechybí tu ani lanová dráha, skluzavka, sportovní hřiště a připraveno je i ohniště. Areál je přístupný celoročně široké veřejnosti a vstup je zdarma. Lesní hřiště, vzdálené pouze 1 km od hradu Křivoklát, je místem pro odpočinek, turistiku, poznávání i zábavné hry.

 

Zdroj: regiontourist.cz

Celá oblast je rozdělena do tří hlavních center, která jsou navzájem propojena pěšinami a k orientaci slouží rozcestníky a značky.
Dobře vymyšlené informační prvky – například v podobě otočného sloupu – vás seznámí s rostlinami a ptáky, dřevinami, myslivostí i historii lesů na Křivoklátsku.

Zdroj: regiontourist.cz

S klidem tu můžete vypustit své ratolesti, aby si hrály na různých houpačkách, prolézačkách, skluzavkách, kolotoči, v houpací síti či na 40 m dlouhé lanovce.  Lesní areál leží pouhý 1 km od hradu Křivoklát. Nechybí ani sportovní hřiště pro míčové hry, lesní hudební nástroje, dřevěné modely hub či sochy lesních zvířat. V lese také najdete několik odpočívadel, ohniště, dřevěný hrad a lanovku.

Zdroj: regiontourist.cz

V areálu si prohlédnete geologickou expozici. Je vytvořena formou cesty v čase. Dozvíte se o vzniku hornin, o hlavních geologických procesech uvnitř Země. Informace objevíte i o geologické stavbě Českého masivu a Křivoklátska. Zahrajete si hru Poznej kámen.

V areálu hřiště si můžete opéct vlastního buřta. V Křivoklátu je například hospoda Nad hradem.

Zdroj: regiontourist.cz

 

Vlakem do lesního areálu

Železniční stanice Křivoklát se nachází 1,3 km od lesního hřiště.

 

Kde zaparkovat

Parkování je zajištěné u vstupu do areálu, počítejte s tím, že parkoviště je malé. Z parkoviště půjdete je několik metrů.

 

Přístupnost

Areál je přístupný zdarma a volně. Navazuje na naučnou stezku Brdatka a je situován přímo na trase hippostezky.

 

Pokud tam půjdete s dětmi, vyzvedněte si v budově IVS (nedaleko hřiště) letáčky s naučným kvízem. Všechny odpovědi na otázky v tomto kvízu najdou děti právě na Lesním hřišti. Můžete jim tak zpestřit návštěvu hřiště a navíc je to příležitost dozvědět se něco zajímavého a poučného. Pokud děti test v letáku vyplní a odevzdají zpět na IVS, čeká na ně malá odměna.

Letáček si můžete stáhnout i zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X
X
Naše Kladno

FREE
VIEW