Kladno dá letos strhnout bývalý hotel La Park. O využití pozemku město Kladno, které objekt loni koupilo, jedná. Rozhodnutí padne až v příštích letech, řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno).

Hotel LaPark v roce 2012

Z hotelu už zbyly spíše ruiny. „Teď se v podstatě srovná se zemí,“ uvedl Volf. Dodal, že zůstane stavební deska. Náklady na demolici dosáhnou zhruba čtyři miliony korun, zhotovitelská firma už je vybraná.

Využití pozemku je podle primátora otázkou dalších jednání, záležet bude též na stavu rozpočtu města. V Kladně je například poptávka po placeném domově pro seniory. „I tímto směrem uvažujeme,“ doplnil Volf.

Hotel LaPark dnes. Zdroj: tripadvisor.com

Zároveň Kladno sbírá v architektonické soutěži náměty studentů. Její zadání uvádí, že by místo mělo především sloužit veřejnosti. Jednou ze soutěží navrhovaných možností využití je areál pro důstojné ubytování seniorů, který by zároveň byl otevřený pro další aktivity a sloužil i ostatním obyvatelům města.

Objekt někdejšího hotelu je na okraji lesa poblíž městských sportovních areálů. Původně zde byla od třicátých let dvacátého století zotavovna pro zaměstnance kladenské Poldiny huti. V devadesátých letech minulého století byl objekt přestavěn na hotel, jehož provoz skončil přibližně před sedmi lety.

Hotel LaPark dnes. Zdroj: tripadvisor.com

 

Hotel LaPark dnes. Zdroj: tripadvisor.com

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X
X
Naše Kladno

FREE
VIEW