Fanoušci železniční historie mají během letních prázdnin možnost navštívit dvě železniční muzea během jednoho dne. Na trať mezi Lužnou u Rakovníka, kde je muzeum Českých drah (ČD), a Chomutovem, kde sídlí železniční depozitář Národního technického muzea, vyjíždí historický motorový vlak – Motoráček řady M262.0, kterému se říká Kredenc, vyráží o prázdninových středách. Podrobnosti o akci najdete zde

Tento rychlíkový motorový vůz se vyráběl v ČKD Praha v letech 1949 až 1960 a patřil k pilířům poválečné obnovy vozového parku. Dnes už slouží pouze pro nostalgické jízdy.

Po předložení jízdenky z historického motoráku získáte slevu 20 procent na vstupné do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka i do chomutovského depozitáře Národního technického muzea.

 

Velkým lákadlem muzea v Lužné jsou parní lokomotivy, kterých je tam více než 30. Tyto stroje mapují vývoj parního provozu od přelomu 19. až po konec parní trakce v druhé polovině 20. století.

V chomutovském depozitáři je k vidění téměř stovka kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy z roku 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. Prohlédnout si lze lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy či historické drezíny.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X
X
Naše Kladno

FREE
VIEW