Akce a události na KladenskuAkce a události na KladenskuAkce a události na Kladensku
  • Kladno
    • Ztráty a nálezy Kladno
    • SBĚRNÉ DVORY A MOBILNÍ SBĚRNÉ DVORY
    • Vany na odpad Kladno
    • Úřední deska
    • ONLINE rezervace agend
    • Portál občana
  • Slaný
    • Üřední deska
    • ONLINE rezervace agend
  • Doprava a uzavírky
  • Odstávky proudu
  • Blokové čištění
  • Vložit novou akci
Hledat
  • Advertise
© 2023 WebovkyKladno.cz. All Rights Reserved.
Upozornění Zobrazit více
Font ResizerAa
Akce a události na KladenskuAkce a události na Kladensku
Font ResizerAa
  • Kladno
  • Slaný
  • Doprava a uzavírky
  • Odstávky proudu
  • Blokové čištění
  • Vložit novou akci
Hledat
  • Kladno
    • Ztráty a nálezy Kladno
    • SBĚRNÉ DVORY A MOBILNÍ SBĚRNÉ DVORY
    • Vany na odpad Kladno
    • Úřední deska
    • ONLINE rezervace agend
    • Portál občana
  • Slaný
    • Üřední deska
    • ONLINE rezervace agend
  • Doprava a uzavírky
  • Odstávky proudu
  • Blokové čištění
  • Vložit novou akci
Have an existing account? Sign In
Follow US
  • Advertise
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Aktuálně

Kladenští strážníci se intenzivně cvičí ve střelbě. K dispozici mají nově také balistický štít

Poslední aktualizace: 16.08.2025 20:31
Sdílej
Doba čtení: 3 min
SDÍLEJ

“Uposlechněte naší výzvy, nebo proti vám bude použita služební zbraň!” Hrozba, kterou strážníci Městské policie Kladno používají jen v krajní nouzi proti ozbrojeným pachatelům, ale jsou připraveni ji kdykoli proměnit v realitu. Oproti zákonem stanovené povinnosti trénují kladenští střelby několikanásobně častěji a důkazem je i nedávný úspěch na střelecké soutěži, ze které si přivezli zlaté medaile.

Práci se samotnou zbraní teď navíc začali pod vedením zkušených lektorů posouvat ještě dál do kombinace s balistickými štíty.

 

Všichni strážníci Městské policie Kladno, kteří splňují zákonem danou podmínku věkové hranice 21 let, jsou vybaveni krátkou střelnou služební zbraní ráže 9 mm. Jak uvedl zbrojíř a specialista na výcvik Jozef Rejda, zákon ukládá povinnost absolvovat cvičné střelby alespoň jednou za rok. „Naši strážníci ale tuto podmínku několikanásobně překračují. Na střelnici chodí trénovat každý druhý měsíc, tedy šestkrát do roka a někteří i ve svém volném čase,“ upřesnil Rejda.

Kromě střeleb každý druhý měsíc absolvují strážníci navíc výcvik s externím lektorem Tomášem Peleškou, který vede svou vlastní společnost RW Academy. Zde se mimo jiné věnuje práci s ozbrojenými a bezpečnostními složkami. Peleška uzpůsobuje výcviky jednak pro běžný výkon, kdy na jednom z posledních cvičení s kladenskými strážníky trénoval například zásah na ubytovně proti pachateli ozbrojenému nožem, a pak aktuálním bezpečnostním hrozbám.

 

„V poslední době se začal více objevovat problém s odloženými zavazadly s nástražným výbušným systémem a bohužel narůstají útoky aktivního střelce. Proto jsme se na posledním výcviku s kladenským strážníky věnovali práci a střelbě v kombinaci s neprůstřelným štítem. Jedná se o základ pro taktiku, kterou používá i Policie České republiky,“ uvedl instruktor. Pro krajní případy je totiž Městská policie Kladno vybavena i dvěma neprůstřelnými štíty proti dlouhým zbraním.

A že mají ve střelbě dobře natrénováno potvrdili kladenští na nedávné střelecké soutěži O pohár starosty Města Kralupy nad Vltavou. Strážníci Tomáš Richter a Aneta Pokorná, jejichž družstvo doplnil kolega Tomáš Maštalíř – strážník z Nového Strašecí, tu mezi pěti týmy vybojovali medaile z nejcennějšího kovu. Mezi jednotlivci pak byl Maštalíř na první příčce, Richter na druhé a Pokorná, která vlastní střelecký průkaz jen pár měsíců obsadila devátou příčku. V loňském roce se téže soutěže za Městskou policii Kladno zúčastnila dokonce dvě družstva. Jedno v soutěžilo obsadilo 1. a druhé 4. příčku.

Zuzana Hokrová
MP Kladno
Čtěte take:
SMS o pokutě za rychlost? Jde o podvod, varuje NÚKIB

Přečtěte si také ...

Strážníci vyrazili na pomoc seniorce v nesnázích

Rekonstrukce autobusového nádraží začne příští týden. Hotovo bude během léta

Ve věznici Vinařice zkolaboval vězeň. Letěl pro něj vrtulník

Nemocnice Slaný: Nové ortopedické sály zkrátí čekací dobu a zvýší kapacitu operací

Muž bez domova zemřel při požáru sklepa ve Švermově

Přihlašte se k odběru novinek!

Buďte v obraze! Získejte nejnovější zprávy a události přímo do vaší emailové schránky.
Registrací souhlasíte s našimi Podmínkami použití a berete na vědomí postupy zpracování dat v našich Zásadách ochrany osobních údajů. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
admin 16. 8. 2025 16. 8. 2025
Sdílejte tento článek
Facebook Twitter Whatsapp Whatsapp Email Copy Link Print
Sdílej
Předchozí článek Slaný bude mít nový skatepark. Hlavní část má být hotová v listopadu
Další článek Kanonýři ztratili dobře rozehraný zápas. Z Brna vezou prohru v prodloužení.
Napište komentář Napište komentář

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďme v kontaktu

9.6k Sledujících Like
1.3k Sledujících Follow
3.2k Sledujících Follow

Dnešní události

3. června 2026
📅

Dnes nejsou žádné události

Detail události

Načítám detail události...

Poslední aktuality

Špičková atletická podívaná v Kladně: Mezinárodní mítink Kladno hází a Kladenské memoriály přináší elitu světové atletiky
Sport 3. 6. 2026
Strážníci vyrazili na pomoc seniorce v nesnázích
Aktuálně 3. 6. 2026
Rekonstrukce autobusového nádraží začne příští týden. Hotovo bude během léta
Aktuálně 3. 6. 2026
Ve věznici Vinařice zkolaboval vězeň. Letěl pro něj vrtulník
Aktuálně 3. 6. 2026
//

Jsme jediný funkční kalendář akcí a událostí ve Vašem okolí. Každý den přidáváme nové a nové akce

Může se hodit

  • O nás a o čem to je
  • GDPR
  • Vložit novou akci

přihlašte se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte naše nejnovější články okamžitě!

Akce a události na KladenskuAkce a události na Kladensku
Follow US
© 2024 WebovkyKladno.cz. All Rights Reserved.
Připojte se k nám!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a nezmeškejte naše nejnovější zprávy, akce ve Vašem okolí či nejnovější tipy na výlet

Žádné spamy, odběr můžete kdykoliv zrušit!
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?