Od začátku srpna bude v souvislosti s dokončením části modernizace železniční trati obnoven provoz vlaků v úsecích Praha-Dejvice – Praha Masarykovo nádraží a Praha-Podbaba – Praha Masarykovo nádraží. Současně bude zprovozněna nová železniční stanice Praha-Bubny nahrazující původní stejnojmenné nádraží v jiné poloze a také zcela nová železniční zastávka Praha-Výstaviště.

Vlaky linek S5, S54, R24 a R45 ve směru od Kladna a Hostivice, které jsou nyní ukončeny ve stanici Praha-Dejvice budou od 4. 8. opět prodlouženy až na Masarykovo nádraží.
Výjimkou budou pouze vlaky Os 9803 a Os 19735, které budou ukončeny ve stanici Praha-Bubny (příjezd 7:31 a 18:32) a vlak Os 19738, který bude výchozí ze stanice Praha-Bubny (odjezd 16:42).
Taktéž osobní vlaky linky S4 od Kralup nad Vltavou, které nyní končí ve stanici Praha-Holešovice, opět pojedou již od 2. 8. přes obnovenou stanici Bubny na Masarykovo nádraží. Výjimkou bude pouze vlak Os9607, který bude nadále ukončen ve stanici Praha-Holešovice (příjezd 6:29).

Spěšné vlaky linky R44 ze/do Slaného budou nadále začínat a končit ve stanici Praha-Holešovice.
Nová podoba stanice Praha-Bubny nabídne výrazně kratší a pohodlnější přestup na metro C ve stanici Vltavská a tramvajové linky ze stejnojmenné zastávky. Zcela nová vlaková zastávka Praha-Výstaviště umožní nejen přestup na tramvajové linky v zastávce Výstaviště, ale výrazně zlepší dostupnost holešovického výstaviště, Stromovky i přilehlé části Holešovic nejen pro cestující ve směru od Kladna a Hostivice.
V této souvislosti se také trvale ruší železniční zastávka Praha-Holešovice zastávka (na lince S4).


