Ve středu 5. února, krátce po 21. hodině, se noční klid na Ostrovci proměnil v dramatickou scénu, která připomínala výjev z akčního filmu. Ticho narušil zvuk sirén, které oznamovaly příjezd hasičských jednotek. Na místo dorazili profesionální hasiči z Kladna a dobrovolníci z Hřebče, aby čelili nebezpečnému živlu – požáru dřevěného přístřešku, který byl v plamenech v plném rozsahu. Rozměry přístřešku, přibližně 5 x 10 metrů, a jeho hořlavá konstrukce znamenaly, že situace byla vážná a vyžadovala rychlou a koordinovanou akci.
Hasiči v akci: Boj s časem a ohněm
Hasiči nasadili dva vodní C proudy, aby oheň lokalizovali a zabránili jeho šíření do okolí. Každá vteřina byla důležitá – oheň se mohl snadno rozšířit na blízký les, což by mohlo mít katastrofální následky. Jedním z klíčových momentů zásahu bylo nalezení a vynesení dvoukilové propanbutanové láhve z hořícího objektu. Láhev byla okamžitě ochlazována, aby se minimalizovalo riziko výbuchu.
Záchrana lidského života
Během zásahu došlo také k záchraně lidského života. Hasiči v dýchací technice vstoupili do hořícího objektu a vyvedli z něj jednu osobu, která se nacházela uvnitř. Tato osoba byla následně předána do péče zdravotnické záchranné služby.
Rychlá lokalizace a likvidace požáru
Díky profesionálnímu přístupu a efektivní spolupráci obou jednotek se podařilo požár během několika desítek minut lokalizovat a následně zlikvidovat. Hasiči použili termokameru, aby zkontrolovali místo požáru a ujistili se, že nezůstala žádná skrytá ohniska, která by mohla způsobit další problémy.
Vyšetřování příčiny požáru
Na místo dorazila také policie, která nyní vyšetřuje příčinu požáru. Zatím není jasné, co přesně požár způsobilo – zda šlo o technickou závadu, nedbalost, nebo dokonce úmyslné zapálení.

-AVIS-

