leden, 2021

po25led18:3018:30Seminář Oběť, kat a zachránce18:30 - 18:30 Práce se sny, Malá Štěpánská 5Typ události:Online,Přednášky & Vzdělávání

Podrobnosti

Každý jako dítě byl závislý ve vztahu k rodičům a tak je to v pořádku. To jak rodiče zacházeli s tímto vztahem autorita-oběť určilo jak jsme se naučili zacházet s vlastními hranicemi, odpovědností a vinou.
Někteří se v sobě ztotožnili spíše s rolí autority a do mezilidských vztahů a interakcí vstupují jako kritik, žalobce, soudce a kat v jednom.
Někdo se pokládá spíše za oběť, která si připadá, že jí všichni překračují hranice a využívají ji. V ostatních tak vzbuzuje soucit a zároveň dráždí svojí submisivitou a neschopností.
Třetí část lidí nejčastěji naskakuje do role zachránce, který zahlcuje okolí často nevyžádanou a nebo neúčinnou pomocí, kterou dusí a vyvolává v ostatních pasivitu.
Nejspíš jste v těchto třech rolích poznali někoho ve svém okolí nebo i sami sebe. A to je první krok k tomu jak se těchto nezdravých rolí zbavit.

Seminář “Oběť, kat a zachránce” se skládá ze čtyř tříhodinových setkání jednou za dva týdny. Nejdříve se seznámíme s teorií, kterou si všichni během sdílení a cvičení zasadíme do našeho osobního kontextu a příběhu. Následovat budou praktická cvičení, ve kterých nejdříve přijmeme a integrujeme vše, co identifikování se s obětí/zachráncem/katem přináší – neodpovědnost za vlastní emoce, odpovědnost za emoce ostatních, vina, potlačený hněv, bezmoc, frustrace a další. Poté se naučíme nastavovat si hranice novým, zdravým způsobem. A nakonec projdeme symbolickým aktem – rituálem – při kterém vzorec oběti odevzdáme, pustíme a otevřeme se tak novému životu bez vzorce oběti.

Pro hlubší informace k tématu vzorce oběti můžete shlédnout naší přednášku zde https://www.youtube.com/watch?v=Ug4Bd93yWUY Případně si pořídit knihy Taková normální oběť od Pavla Špaténky nebo Oběť, kat a zachránce od Christel Petitcolline.

Setkání povedou společně Jirka Hokr a Lukáš Karas. Budou probíhat v Praze u Karlova náměstí každé druhé pondělí se začátkem 25.ledna.
Počet účastníků bude 6-10.
Cena je 4800 Kč za celý kurz
Přihlášku vyplňte zde https://docs.google.com/forms/d/1Z-hpA7NbMGuCJO9PSM50-FYS7pZxDOh4PBFt57gQvXk

Jirka Hokr: Jsem průvodce sebepoznáním – provázím na individuálních i skupinových ceremoniích a workshopech. Pravidelně vedu výpravy za sebepoznáním za šamany do Peru a Ekvádoru, u kterých jsem sám prošel (a stále procházím) velmi intenzivním učením s rostlinami a Potní Chýší. O své práci a tématech vnitřního růstu rád pořádám přednášky a diskuse a poslední dobou mě velmi baví zpěv a práce s hlasem. Do jakékoli činnosti je pro mě velmi důležité vkládat kus sám sebe. Proto na ceremoniích i přednáškách často velmi otevřeně mluvím o svých vlastních procesech, které mám prozkoumané do veliké hloubky. Tím, že takto otevírám své srdce, umožním i svým klientům a okolí uvolnit se, být sami k sobě upřímnější a nebát se hloubek a temnot vlastní duše

Lukáš Karas: Vedu kurz práce se sny nazvaný Hypnos a kurz archetypální psychologie Pantheon duše. Dlouhodobě se zajímám o mytologii, hlubinnou psychologii, mimořádné stavy vědomí, umění a pohádky. Ve svých přednáškách využívám poznatky z těchto různorodých oblastí, abych se pokusil předložit mapu vnitřní skutečnosti. Během let jsem jako terapeut, kdy jsem pracoval například v centru pro drogově závislé, dospěl k závěru, že práce se sny může být tou nejrychlejší cestou k duševnímu rozvoji.

Zobrazit více

Čas

(Pondělí) 18:30 - 18:30

Místo

Práce se sny

Malá Štěpánská 5

Leave a Comment

X
X