leden, 2021

Toto je opakující se událost

st20led19:0021:00Online kurz: Práce se sny19:00 - 21:00 Typ události:Online

Podrobnosti

Drazí přátelé,
srdečně Vás zvu na dlouhodobý kurz práci se sny.
Cílem je vytvořit soudržnou skupinu setkávající se jednou týdně na dvě hodiny, v jejímž kruhu budeme pracovat se sny, porozumíme jejich významu, poodhalíme skrytý život duše a podpoříme osobní růst.
Abychom získali hlubší vhled do podstaty snů, vezmeme si na pomoc psychologický rozbor pohádek a studium mytologie.
Součástí semináře bude úvod do jungovské analytické psychologie a transpersonální psychologie.
Perspektivou hlubinné psychologie pak osvětlíme vztah šamanismu a snů, přiblížíme si práci se sny v tibetském buddhismu a dotkneme se psychomagie Alechandra Jodorowského.
Zároveň se pokusíme vytvořit prostředí vzájemné blízkosti a důvěry, která je pro takovou práci nezbytná.
Kurz bude probíhat jednou týdně po dobu čtyř měsíců. Setkávat se budeme online, prostřednictvím aplikace hangouts, každou středu 20. 1. až 5. 5. 2021 od 19:00 do 21:00

CENA KURZU
8200 Kč za osobu

PŘIHLÁŠKY, PLATBA, STORNO:
Místo na kurzu máte rezervované po zaslání mailu na lkskrs@seznam.cz a úhradě zálohy 3000 Kč převodem na účet 1140250022/3030, do textu pro příjemce prosím zadejte “Kurz práce se sny”. V mailu zašlete své jméno a přijmení (případně telefonní číslo) a datum odeslání zálohy. Po zaslání mailu budete zapsáni do seznamu účastníků. Záloha je vratná v plné výši do 2 týdnů před zahájením kurzu, do 1 týdne před zahájením storno 50%, poté je záloha nevratná, neseženete-li náhradníka. Zbývající částka bude doplacena na místě.
Pro případné dotazy pište nebo volejte na číslo 704 615 216

Děkuji a těším se na Vás!
Lukáš Karas

https://www.lukaskaras.com/
…………………………………………………………………………………………

Sny jsou královskou cestou k duši.
Vydat se na cestu k duši znamená vykročit vstříc nevědomí a osobnímu růstu.
Nejen, že nám sny ukazují naše momentální psychické rozpoložení, ale také promlouvají mytologickým jazykem, alegorickými obrazy, aby skrze jinotajný příběh poukázaly na vývojové tendence duše.
Psychický růst C. G. Jung nazýval individuací, a jak se tento významný švýcarský psycholog domníval, lze jej odhalit dlouhodobým pozorováním snů.
Kam tento indviduční proces vede? Jung učil, že individuace vrcholí v psychické celosti, tedy v plném uskutečnění lidského potenciálu.

Lukáš Karas
Lukáš Karas se dlouhodobě zajímá o mytologii, hlubinnou psychologii, umění a pohádky. Ve svých přednáškách využívá poznatky z těchto různorodých oblastí, aby se pokusil předložit mapu vnitřní skutečnosti. Toto poznání zúročuje ve své práci se sny. Před 14 lety začínal jako dobrovolník v centru pro drogově závislé, kde podstoupil první výcvik ve Franklově logotoretapii. Později se seznamuje s hlubinnou analytickou psychologií C. G. Junga a jeho následovníků Jamese Hillmana a Thomase Moora. V neposlední řadě jej zajímá transpersonální psychologie a studium mimořádných stavů vědomí. Vychází rovněž ze studia filosofů Friedricha Nietzscheho, Arthura Schopenhauera a existenciálně orientovaných filosofů. To jej později přivádí k existenciální psychoterapii.

Lukáš Karas vede čtyřměsíční kurz práce se sny a dvouměsíční kurz archetypální psychologie Pantheon duše. Spolu s arteterapeutkou Kateřinou Stone pořádá pravidelné arteterapeutické kruhy se sny. Dlouhodobě spolupracuje s Vojtěchem Frančem, konstelátorem a odborníkem na archetypální astrologii. Spolu s Jiřím Hokrem pořádá Setkání nad knihou a organizuje přednáškový projekt Anima Mundi zaměřený na integrální vědy a změnu paradigmatu.

Ve své terapeutické praxi kombinuje poznatky z mnoha oblastí současné psychologie. Jeho doménou však zůstává hlubinná psychologie. Jejím prostřednictvím pak pomáhá klientovi vyhledat individuční tendence a rozpoznat momentální růstový potenciál. Skrze práci se sny, kterou doplňuje o techniky gestalt terapie, vede klienta k setkání s vlastní podstatou. Dosednutí do vlastního středu bytí.

Program kurzu

1 hodina – Sny a naši předci
2 hodina – Bytostné Já
3 hodina – Archetypy
4 hodina – Komplexy
5 hodina – Energetika duše
6 hodina – Persona a stín
7 hodina – Anima
8 hodina – Animus
9 hodina – Archetyp dítěte
10 hodina – Zvířata ve snech
11 hodina – Otcovský komplex u žen
12 hodina – Mateřský komplex u mužů
13 hodina – Coex systémy a bazální perinatální matrice
14 hodina – Tibetská jóga snů a spánku
15 hodina – Psychomagie
16 hodina – Práce se sny a šamanismus

Zobrazit více

Čas

(Středa) 19:00 - 21:00

Leave a Comment

X
X