duben, 2021

so24dub20:0020:00DON GIOVANNI / Mozart - přímý přenos premiéry20:00 - 20:00 Stavovské divadlo, Ovocný Trh 1Typ události:Koncerty & Festivaly,Online

Podrobnosti

PŘÍMÝ PŘENOS premiéry Dona Giovanniho můžete sledovat na ČT art v sobotu 24. 4. od 20:00 nebo na iVysíláni České televize.
– – – – – – – – – –
Existují-li díla, která spojují Prahu s celosvětovou hudební a divadelní kulturou, pak na prvním místě stojí bez nejmenších pochyb Mozartův Don Giovanni. Jeho premiéra v roce 1787 v Nosticově, dnes Stavovském divadle, je dodnes jednou z nejvýznamnějších událostí v kulturních dějinách české metropole.

Přestože byla tato světová „opera oper“ v Národním divadle nastudována již více než dvacetkrát, až dosud nebyla nová inscenace nikdy svěřena do rukou tvůrčího týmu složeného kompletně ze zahraničních umělců. V jeho čele stojí německý dirigent Karsten Januschke spolu se švédsko-norským operním i činoherním režisérem Alexanderem Mørk-Eidemem.

V přímém přenosu titulní roli ztvární slovenský barytonista Pavol Kubáň, Donnu Annu zazpívá Jana Sibera, Donu Elvíru Alžběta Poláčková a Zerlinu Lenka Máčiková. V roli Dona Ottavia uvidíte Richarda Samka a jako Leporella Miloše Horáka. V dalších rolích vystoupí: Lukáš Bařák (Masetto) a Zdeněk Plech (Komtur). Sólisty doprovodí členové Sboru a Orchestru Národního divadla.

O kostýmní design se postarala švédská výtvarnice Jenny Ljungberg, scéna vzešla z dílny dánského scénografa Christiana Friedländera.

Inscenace vzniká v koprodukci s Národním divadlem v Mannheimu.

Hlavním partnerem inscenace je Česká televize.

Zobrazit více

Čas

(Sobota) 20:00 - 20:00

Místo

Stavovské divadlo

Ovocný Trh 1

Komentovat

X
X