Načítám Akce

Krajina ve stínu

16 Září 2020 19:30

Ze sousedů se v okamžiku mohou stát i vrazi.

Krajina ve stínu režiséra Bohdana Slámy je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou.

Život ve vsi probíhal vždy v pospolitosti, v těžkých pohraničních podmínkách bylo pro všechny důležité zasadit, sklidit, přežít zimu a vychovat děti. Pak ale přichází doba, kdy je nutné si vybrat, kdo je Rakušan, Němec a kdo je Čech. Najednou je potřeba zvolit, kdo z celoživotních sousedů je spojenec a kdo je vlastně nepřítel. Do každodenního života lidí zasáhla historie a s ní také bezpráví, lidské slabosti a násilí. Ze sousedů se v takovém okamžiku mohou stát i vrazi. Marie je Češka, její muž je ale pevně spjatý s místní půdou a vždy byl Němec. Mají chalupu, pole, vychovávají syna a snaží se žít podle toho, co je správné. Nejdříve sledují rostoucí vzájemnou nenávist lidí ve vsi, aby pak zloba dopadla i na ně samotné.

Rok výroby: 2020
Datum světové premiéry: 10. září 2020

 

Režie: Bohdan Sláma , Bohdan Sláma (Česká republika)  •  Scénář: Ivan Arsenjev  •  Hrají: Magdaléna Borová , Magdaléna Borová , Stanislav Majer , Bára Poláková , Stanislav Majer , Csongor Kassai , Csongor Kassai , Barbora Poláková , Petra Špalková , Pavel Nový , Zuzana Kronerová , Pavel Nový , Petra Špalková , Cyril Drozda , Zuzana Kronerová , Ági Gubíková , Tomáš Jeřábek , Robert Mikluš , Robert Mikluš , Marek Pospíchal , Ondřej Malý , Marek Taclík , Ondřej Malý , Anežka Kubátová , Marie Ludvíková , Cyril Drozda , Denisa Barešová , Tomáš Jeřábek , Halka Třešňáková , Ladislav Dušek , Jiří Wohanka , Adam Langer , Hana Frejková

 

 

 

  • akce již proběhla.

Podrobnosti

Datum:
16 září
Čas:
19:30
Cena:
140Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Kino Hutník
náměstí Sítná 3127
Kladno, 27201
+ Google Mapa
Telefon:
603 708 747
Webová stránka:
http://www.kinohutnik.cz