st22kvě17:30st20:3017:30 - 20:30 Stanislav Havlíček – S Lékaři bez hranic na misi v JemenuTyp událostiPřednášky & Vzdělávání

Podrobnosti události

Jak český farmaceut k přezdívce Syn buvola přišel a jak o jeho misích s Lékaři bez hranic vzniklo několik knih.

Více než třicet let po sjednocení země zmítá Jemenem krvavá válka. Přístav Mocha, od v 15. století nejdůležitější transportní uzel pro kávu, je dnes ospalé přístavní městečko a Aden, bývalé hlavní město jižního Jemenu a brána do Rudého moře, už není příslovečným rájem, podle kterého dostal své jméno.

Jemen je také zemí, které už brzy dojde voda. Už v současnosti musí mnoho Jemenců vystačit s úplným minimem vody denně. Průměrně připadá na asi 20 litrů vody na den už dnes.

Nejenom o tom bude hovořit účastník šesti misí Lékařů bez hranic, lékárník Stanislav Havlíček.

Stanislav Havlíček (1973) je český farmaceut a účastník šesti misí Lékařů bez hranic.
V průběhu první půlroční mise s mezinárodní humanitární organizací Lékaři bez hranic si v Jižním Súdánu vysloužil přezdívku Syn Buvola a napsal o tom stejnojmennou knihu. Druhá kniha Hlas větru reflektuje zážitky z mise v uprchlickém táboře Rohingů v Bangladéši a získala Cenu Hanzelky a Zikmunda za cestopis roku 2021. Zatím poslední autorova kniha Káva z Mocha je vyprávěním ze dvou misí v Jemenu. Stejně tak dobře se mohla jmenovat Čaje z ráje.

Vstupné na přednášku: 120 Kč / *80 Kč ZTP, senioři, studenti

https://www.facebook.com/events/1132287041114257/

Zobrazit více

Čas

(Středa) 17:30 - 20:30

Místo

Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Organizátor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše Kladno

FREE
VIEW