Supermarket Svět

Interaktivní dvojvýstava o globálních souvislostech našeho obchodování a o tom, že lidé sice poškozují životní prostředí, ale bohudíky se již mnozí snaží následky své činnosti zmírnit.

„Supermarket SVĚT“ je putovní výstava neziskové organizace NaZemi , která se dlouhodobě zabývá konceptem Fair trade. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely návštěvníci doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí. Mohou se inspirovat dobrými zprávami o úspěšných snahách lidí, kteří se pokusili zlepšit něco z problematických okolností mezinárodního obchodování a nakupování.

Ve druhé části „Člověk škodí, člověk pomáhá“ Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna ukáže, že lidé sice mnohdy poškozují životní prostředí a bezohledně drancují přírodu, ale naštěstí si to již hodně z nich uvědomuje a snaží se následky své činnosti zmírnit. Návštěvník se seznámí s prací Záchranná stanice AVES i fenoménem „zero waste“.

V sobotu 25.5. se pak od 14:00 do 18:00 můžete těšit na EKO-den s ekologickým střediskem.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 9.5. od 17 hodin, a následně potrvá až do 30.června 2019

Datum

11. 05. 2019

Čas

09:00

Místo

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.
Huťská 1375, Kladno

Napište komentář