Pohádky naruby – dopolední promítání pro celou rodinu

Kladenský Sokol slaví velké výročí 150 let od svého založení, a tak jsme pro Vás na sobotu 14.9 připravili slavnostní program.

Dopoledne bude patřit dětem. Otevřena pro ně bude Sokolovna – se sportovním programem i kino Sokol – s programem kulturním:

10:00 Pohádky naruby v kině Sokol /Opičí dráha v Sokolovně
11:00 Opičí dráha v Sokolovně/ Pohádky naruby v kině Sokol

vstupné dobrovolné

Pohádky naruby
Možná že se Sněhurkou a Karkulkou to bylo celé nějak jinak. Možná že vlk nebyl jenom jeden. A možná že se všichni tak trochu znali. V případě Pohádek naruby je to rozhodně pravda. Za oběma hrdinkami se v tomto případě vypravíme do velkého města. Vzhledem k tomu, že předlohou snímků bylo dílo britského spisovatele dětských knih Roalda Dahla, můžeme si však být jisti, že nepůjde o pohádky zbavené ponaučení, svérázného humoru ani jisté dávky strašlivosti, kterou oplývají i původní příběhy. Moderní pojetí prohlubuje vztahy postav a rýmované vyprávění přitom pomáhá udržovat hravost a podmanivost nejen příběhu o velkém přátelství dvou známých pohádkových hrdinek – ve druhé části se k nim přidává i Jack a fazolový stonek či jeho sousedka Popelka. Karkulčiným vykutáleným dětem o nich zde nevypráví nikdo jiný než vlk převlečený za chůvu. Jak jejich příběhy dopadnou? A přežijí děti vlkovu pohádku na dobrou noc?

Velká Británie, 2016, 60 min
Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/480086-pohadky-naruby/prehled/

Datum

14. 09. 2019

Čas

10:00 - 12:00
Kino Sokol

Místo

Kino Sokol
T. G. Masaryka 2320, 272 01 Kladno

Mohlo by Vás zajímat

Napište komentář