Nina Špitálníková – z Kladna do Evropy (přes Severní Koreu)

Naše pozvání přijali pirátští kandidáti do Evropského parlamentu Nina Amopra Spitalnikova a Mikuláš Peksa, s nimiž se tak budete mít možnost 19. května potkat osobně u nás na Kladně.
Setkání se bude konat od 15 hodin na náměstí Sítná.

Při následné besedě od 17 hodin v předsálí kulturního domu nám pak Nina prozradí něco o sobě a o svých plánech v případě, že by v eurovolbách uspěla, a posluchači budou mít možnost se jí vyptat, na co budou chtít. Třeba i na to, jak se z kladenského gymplu dostala až ke kandidatuře do Evropského parlamentu.
Nina již letos v Kladně jednou promluvila. Bylo to u příležitosti její přednášky ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně, kde pohovořila o zážitcích ze studijních pobytů v Severní Koreji. Tu jako jedna z mála lidí na světě navštívila hned dvakrát, a to dokonce za vlády dvou diktátorů. Své zkušenosti následně popsala v knize Mezi dvěma Kimy. Krom toho, že je přední odbornicí na Severní Koreu a její totalitní režim, je také členkou výzkumného uskupení Peace Research Center Prague, jež je koordinované Střediskem bezpečnostní politiky při Univerzitě Karlově, a aktivní bojovnicí proti stigmatizaci svobodných matek. Díky svému pobytu v totalitní zemi na vlastní kůži poznala, co to znamená ztráta základních svobod, a tak je pro ni otázka lidských práv, bezpečnostní politiky a rovných příležitostí klíčovou záležitostí, jíž by se chtěla v Evropském parlamentu věnovat.

Mikuláš je místopředsedou České i Evropské pirátské strany a ve Sněmovně působí v zahraničním výboru a výboru pro evropské záležitosti. Na místě tak budete mít příležitost si popovídat třeba o tom, jak Piráti vnímají evropskou politiku.

Zadavatel: Piráti
Zhotovitel: Piráti

Datum

19. 05. 2019

Čas

15:00 - 19:00

Místo

Náměstí Sítná Kladno
Kategorie

Napište komentář