Jamaica Discotheque w/Katty Gyal Kenta

Katty Gyal Kenta
Sólová zpěvačka s nezaměnitelnou barvou hlasu, kombinující reggae, dub a digital v doprovodu Dj Mike 34

support:
Jahfoundation crew:
Dj’s Amato, Giovan, Lujoso
(reggae, dancehall, afrobeat)

KattyGyal Kenta, původně raperka a následně frontmanka kapely SilesiJah All Stars, je dnes nejaktivnější zpěvačka a mc něžného pohlaví na české reggae scéně. Sólově v reggae začala působit od roku 2013, kdy vydala demo „On the Road“ ve spolupráci s polským producentem a zpěvákem Chvasciem ze Silesian Sound. Od té doby hojně koncertovala, její jméno bylo vidět na lineupech největších festivalů u nás i na Slovensku a mezi její nejúspěšnější songy patří Tym Rytem (feat. MC Mikael a Khomator), Sleng Teng Challenge, Poor Boy, Time Killa, Škola volá (feat. Urban Robot) a Spongebob.
Rok 2017 byl pro Kentu rokem životních změn a změny nastaly i v tvorbě, která se výrazně posunula směrem k dubwise a digital reggae, což přirozeně vedlo k tomu, že se začala často objevovat jako MC na soundsystémových party. S tímto formátem vystupování sbírala příležitostně zkušenosti již dříve, zejména po boku české selektorky Dashi Fyah, a loni si zaletěla pro významnou lekci až na Reunion Island, kde vystupovala na festivalu Electropicales po boku jmen jako Congo Natty, Kebra Ethiopia Sound System, Aba Shanti a Jah Screechy na místním soundsystému Equality HiFi. Kromě několika jamů s místními muzikanty stihla na Reunionu také natočit videoklip k tracku „Dub it“ francouzského producenta Jahmatyho. Tento a spoustu dalších songů můžete najít na čerstvě vydané desce Incvisible Roots.

Selecta Mike 34 je slavný party diktátor, který se svou DanceHELL selekcí objīždí ty největší mejdany v republice i mimo ni. Když hraje Mike, tančíte prostě od kdy on chce, do kdy řekne a publikum kroutí zadky všemi směry. Nedostane-li Vás totiž už jeho reggae-dancehall selekce, typickému hiphopovému a funky koření už neodoláte.

Datum

17. 01. 2020

Čas

21:00

Místo

Černá díra - Music Bar
Dr.Vrbenského 32, 272 01 Kladno

Mohlo by Vás zajímat

Napište komentář